Біологія


Новини в світі біології

 

Астробіологи розповіли,

де шукати сліди життя на Марсі

 

Команда астробіологів з Корнельського університету (США) під керівництвом професора Альберто Файрена визначила найбільш підходящі місця для майбутніх експедицій на Червону планету.

Вчені з’ясували, що рівнина Аргир містить всі хімічні елементи, необхідні для виникнення і розвитку живих організмів. Іншими словами, якщо на Марсі і могло виникнути життя, то з найбільшою ймовірністю саме в цьому місці. Результати дослідження опубліковані в журналі Astrobiology.

«Аргир демонструє набір ландшафтних особливостей, які є перспективними з астробіологічної точки зору, в тому числі наявність гідротермальних родовищ і слідів давнього льодовика», — сказав професор Файрен. Дуже зручні, за його словами, і розташування і структура цієї місцевості.

Справа в тому, що в цьому місці Марс мав велику кількість проточної води, а також атмосферу, яка захищала його від радіації. Це було близько 4 млрд. років тому. Приблизно в цей же час в Марс врізався метеорит, в результаті якого утворився басейн Аргир. Раніше він міг бути великим водоймищем, яке живило довколишні річки. Значуща також близькість гідротермальних джерел, які також могли сприяти виникненню життя.

З часом під впливом сонячної радіації Марс втратив свою атмосферу, його поверхня застигла і засохла. Але мільярди років тому басейн Аргир був ідеальним місцем для розвитку життя. Наступні місії на Червону планету могли б знайти якісь сліди життя (хоча б і у вигляді скам’янілостей) саме в цьому місці, вважають вчені.

Рівнина Аргир знаходиться приблизно в 50 градусах Південної широти — приблизно в тому місці, де на Землі розташовані Фолклендські острови. У зимові місяці місцевість слабо висвітлюється Сонцем, тому всі апарати, які будуть працювати в цій місцевості, повинні бути оснащені ємними акумуляторами.

Професор Файрен і його команда вважають, що ефективно спочатку використовувати орбітальні апарати, які ретельно досліджують місцевість з повітря, а потім здійснити висадку мобільних модулів з буровими установками і міні-лабораторії для експериментів. Вчені сподіваються на те, що Аргир міг зберегти останні рештки давньої марсіанської біосфери.

Але є важлива проблема — дослідники не хочуть користуватися послугами марсоходів типу Curiosity, які зараз знаходяться на поверхні Червоної планети. Справа в тому, що вони могли бути заражені слідами земних форм життя і можуть перенести їх на досліджувані зразки, що не гарантує чистоти експерименту. Стерилізація Curiosity може пошкодити його бортову електроніку, тому ми повинні знайти ефективний і безпечний спосіб очищення нового марсохода, вважають вчені.

 

Якщо хочете довго жити, забудьте про ці продукти харчування

 

Сучасні дієтологи озвучують різні рекомендації з оптимального харчування і досить часто, деякі з них суперечливі. На думку групи медиків, продукти, які часто вживаються людиною можуть чинити негативний вплив на її здоров’я.

У більшості випадків дієтологи озвучують свої рекомендації в частині продуктів, які людині слід включати в раціон для здорового довголіття. Разом з тим деякі експерти вважають, що набагато важливіший список продуктів, які слід виключити з меню.

Численні нові дослідження визначають часом досить нешкідливі продукти, відмова від яких допоможе людині жити як можна довше, при цьому зустрічаючись з лікарями як можна рідше.

Натуральні йогурти

Безсумнівно, продукт, виготовлений зі справжнього молока, без додавання хімічних домішок, цукру та ароматизаторів, вельми корисний для людини. Ось тільки зустріти такий йогурт на прилавках магазинів практично неможливо. Американський дієтолог Джозеф Меркола констатує, що в звичайних йогуртах, як правило, міститься дуже багато цукру, що виключає будь-яку користь від його вживання.

Фахівець переконаний, що найпростішим способом отримання корисного йогурту є самостійне приготування. У магазинах за доступною ціною можна придбати і йогуртниці, і всі необхідні інгредієнти. Якщо ж у людини немає часу або бажання займатися самостійним приготуванням йогурту – цей продукт краще виключити з раціону.

Випічка

За умови, що вона не зроблена самостійно. У переважній більшості випічка, яка продається в магазинах, шкідлива для здоров’я. Дерматолог з США Елізабет Танзі стверджує, що при приготуванні магазинної випічки використовуються трансгенні жири та інгредієнти, які надають кінцевому продукту високий глікемічний індекс. Вживання подібного роду продукції провокує підвищення рівня інсуліну в крові і призводить до прискореного старіння організму.

Фруктові соки

В них вчені знаходять потенційну небезпеку для людського здоров’я. Наприклад, всі токсичні ароматизатори, які додають в соки, є не єдиною проблемою. Навіть у натуральних соках міститься фруктоза, кількість якої медики визначають як надмірну. У фруктах фруктоза сполучається з клітковиною і іншими корисними для організму речовинами. Клітковина перешкоджає проникненню в кров великої кількості фруктози. Згідно з дослідженнями, у людей, які регулярно вживають сік, навіть свіжовичавлений, значно вища схильність до розвитку діабету 2-го типу.

Кетчуп

За винятком продукту, виготовленого самостійно з якісних інгредієнтів. Відшукати в торговельній мережі соус, в якому відсутні цукор і ароматизатори, практично неможливо. Дієтологи повідомляють, що більшість магазинних соусів і кетчупів містять у собі багато рафінованого цукру, який чинить на організм досить негативний вплив, аж до харчування ним ракових клітин.

Риба

За винятком випадків, коли людина впевнена в походженні продукції, що купується. Дослідники переконані, що користь людині може принести тільки океанський лосось, виловлений у відкритому морі. Більша частина риби на прилавки магазинів надходить з рибних ферм, де її годують генно-модифікованим кормом, а водойми погано чистяться.

 

Біологи виявили найстарішу тварину у світі. 

    Нею виявилась 400-річна акула з гренландських вод
    Новину повідомляє The Guardian, передає «Преса України».
    Стало відомо, що найстарішою твариною у світі є акула, яку піймали в водах Гренландії. Їй 400 років, згідно даним данським біологам з Університету Копенгагена.
    До сьогодні найстарішою твариною вважався гренландський кит, якому 211 років. Зазначимо, що для визначення віку тварини біологи проводять радіовуглецевий аналіз кришталиків ока.
    Вони також пояснили, що в холодних водах процеси обміну речовин у акул проходять дуже повільно, що робить тварин досить уразливими. Нагадаємо, нещодавно дослідники Нової Зеландії захопили приголомшливі кадри китів, що знаходяться під загрозою зникнення. 
    Відзняти морських гігантів допомогли безпілотники. Так, біля узбережжя Окленда дрони пролетіли достатньо близько, щоб зняти на відео рідкісних китів Брайда.
    Як повідомлялось раніше, група водолазів зафіксувала момент, коли на Багамських островах одному з пірнальників акула розбила маску. Відео стало популярним в мережі Інтернет.

«Парк юрського періоду» виявлено в Аргентині

 

Палеонтологи виявили в Аргентині велику ділянку із закам’янілими рештками з часів юрського періоду. Як стверджують вчені, немає таких місць у світі, які б порівнялися з виявленим районом за різноманітністю та кількістю юрських копалин.

В опублікованій доповіді палеонтологів зазначається, що за площею скам’янілий «Парк юрського періоду», розташований в Патагонії на півдні країни, займає близько 60 тисяч кв. м.

Хуан Гарсія Массини, керівник групи дослідників, додав, що викопні розташовуються на поверхні внаслідок процесів ерозії гірських порід. В каменях можна побачити відбитки комах, грибів і рослин, чий вік становить 140-160 млн. років. Проте вони досить добре збереглися.

Крім цього, в цьому районі відмінно простежується вплив термальних вод, річок і озер на екосистему і грунт.

Фахівці підкреслюють, що палеонтологам вдалося знайти широкий спектр мікро – і макроорганізмів.

Велика кількість води призводить до старіння і набору ваги

 

Всі ми чули про те, що потрібно випивати в день не менше двох літрів води, не рахуючи супів, чаю, соків та інших рідин. Однак американські фахівці з Університету Каліфорнії прийшли до висновку, що це не так.

За їх словами, вода, яку людина вживає з їжею, набагато корисніша. У цьому випадку вона затримується в організмі довше і не шкодить організму.

Справа в тому, що якщо воду пити у великих кількостях, то вона може вимивати корисні речовини, такі як кальцій та вітаміни. Але якщо замінити її овочами і фруктами, то цього не відбудеться. Навіть навпаки, вони ще більше наповнять організм вітамінами.

Крім того, якщо організм неправильно утримує воду, то людина може страждати від набряків, особливо під очима і в районі щиколоток.

Також через затримку води з’являється зайва вага, а організм швидше старіє. Таким чином, бажаючи оздоровитися, схуднути і привести шкіру в тонус, випиваючи багато води в день, можна отримати цілком зворотній ефект. Однак цього не станеться, якщо активніше вживати воду, яка міститься в овочах і фруктах.

 

Ліліпути і велетні: у чому загадка людських аномалій?

Фізичні аномалії людського тіла, в тому числі, дуже маленький або гігантський зріст, завжди фокусували на себе увагу людей. У одних внаслідок наукового інтересу, в інших – як прояв цікавості.

Раніше у ліліпутів, зріст яких становить 40-80 сантиметрів, часто був тільки один шлях вижити – йти працювати в цирк. Не менший дискомфорт від свого тіла з нестандартним зростом отримують також і велетні, до яких прийнято відносити людей вище двох з половиною метрів.

Так чому ж народжуються ліліпути і велетні

Навколо цього феномену існує безліч різних версій, теорій і міфів. З медичної точки зору, за висоту зросту відповідає розташований в головному мозку, гіпофіз. Проте є факти, які свідчать про те, що одного разу у батьків-ліліпутів виросла дитина-гігант. Крім того, за статистикою гігантський зріст зустрічається в 80% випадків у чоловіків.

Цікаво також сформоване серед людей упередження, що ліліпути і карлики – злі люди, а велетні і гіганти – добрі. Багато в чому такій думці посприяли різні книги і фільми.

На сьогоднішній день найбільш поширена у науково-медичних колах версія про виникнення людей з нестандартним зростом полягає в порушенні ланцюжка ДНК. Проте з точністю передбачити, що конкретно впливає на ДНК, практично неможливо. Причиною може стати перенесена хвороба одного з батьків і навіть сильний емоційний стрес, а наслідки можуть проявитися лише через декілька поколінь. Така ситуація схожа з випадками, коли при змішанні рас діти з різним кольором шкіри можуть народитися через покоління. Це нерідко призводить до з’ясування відносин між подружжям.

Великобританія узаконила схрещування людей і тварин

Інструкцію по вирощуванню різних частин людини в тілах тварин виклало міністерство внутрішніх справ Великобританії на своєму сайті. Вона призначена для вчених, які планують вирощувати людські органи в тілі тварини і проводити дослідження. Також вони тепер мають право проводити на отриманих шляхом схрещування істот досліди для пошуку методів лікування хвороб людини. Це другий крок у даному напрямку.

На початку лютого влада Великобританії дозволила проводити модифікацію геному людського ембріона за допомогою технології CRISPR/Cas9.

Інструкція ділиться на три категорії в залежності від ступеня неоднозначності.

У першій групі знаходяться звичайні досліди. Наприклад, експерименти з мишами, на яких вивчають препарати для лікування раку. Отримати дозвіл на проведення таких дослідів легше всього.

У другій групі більш високий пріоритет. До неї належать дослідження з використанням клітин людського ембріона в тілі тварини.

У третій групі найскладніші і неоднозначні експерименти. В останню групу включені досліди, в результаті яких поведінка тварин може стати схожою на людську. Також там знаходяться досліди, які можуть призвести до зародження у тварини людського ембріона. Гібридні ембріони теж знаходяться в третій групі.